Parafia pw. św. Wojciecha w Częstochowie
Rzymsko-katolicka parafia
pw. św. Wojciecha
w Częstochowie
Wiadomości
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10.10.2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Parafia św. Wojciecha w Częstochowie
XXVIII Niedziela Zwykła
10. 10. 2021
1. Dziś w całej Polsce przeżywamy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się” Tradycyjnie zbierane ofiary do puszek jako wsparcie dla ubogiej a zdolnej młodzieży, którymi opiekuje się Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w przyszłą niedzielę. Z racji Dnia Papieskiego jako słodki akcent są do nabycia kremówki papieskie. Życzymy smacznego.
2. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy bardzo serdecznie.
3. Przy naszej parafii powstała Akademia Szachowa dla dzieci, prowadzona przez instruktorów Klubu Szachowego „Hetman”. Zapraszamy w każdy poniedziałek o godz.16.15 do 17.15.
4. W środę 13 dzień miesiąca – nasza modlitwa do Matki Bożej Fatimskiej, różaniec o godz. 17.30, o godz. 18.00 Msza św. za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej i ostatnia w tym roku Procesja Światła wokół naszego kościoła – weźmy ze sobą świece.
5. W czwartek 14 października Dzień Nauczyciela modlimy się za naszych nauczycieli, katechetów, pracowników szkoły i oświaty.
6. Zbliżają się dni szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Szczególną modlitwą wpisaną w naszą polską tradycje są wypominki. . Zachęcamy do zmawiania w zakrystii wypominków oktawalnych –modlitwa różańcowa o godz. 17.00 Msza Święta za zmarłych przez 8 dni o godz. 18.00 oraz wypominek rocznych – modlitwa za zmarłych w każdą niedzielę przez cały rok o godz. 10.15. Kartki na wypominki oktawalne i roczne możemy składać w zakrystii lub w kancelarii.
7. Dzisiaj gościmy i wspieramy ks. Arkadiusza Bajak, który przyjechał do nas z dalekiej Syberii, gdzie pracuje 25 lat w parafii Krasnojarskim Kraju.
ogł

Rzymsko-katolicka parafia pw. św. Wojciecha w Częstochowie
       ul. Brzeźnicka 59
       42-200 Częstochowa
tel. (34) 322 08 08