Parafia pw. św. Wojciecha w Częstochowie
Rzymsko-katolicka parafia
pw. św. Wojciecha
w Częstochowie
Intencje Mszalne
Intencje Mszalne: 04.12.2022 - 11.12.2022

Intencje mszalne 04.12.2022 – 11.12.2022


Niedziela 04.12.2022  II Niedziela Adwentu

7.30

1. † Andrzej Pawlik (6r) – od rodziców i brata

2. † Halina Góra – od sąsiadów

3. † Michał Kowalczyk (11 greg)

9.00

1. † Ryszard Łebek i zmarli z rodziny

2. † Zofia Jerzy Stępieniak Zofia Stanisław Zdzisław Waldemar Zachariasz

3. † Jarosław Stolarski (9r)

10.30

1. O zdrowie i bł. Boże dla Zdzisława Frymusa w 70r. ur. - od żony z rodziną

2. Za Rycerzy Kolumba

12.00

1. Za parafian

18.00

1. † Roman (27r) Ludwika Eugeniusz Mierczak – od Krzysztofa 

2. † Edward Soluch (13r)


Poniedziałek 05.12.2022

7.00

1. † Teodor Soja – od pracowników PGNiG

2. † Jolanta Sucecka – od sąsiadów z ul. Zapolskiej

3. † Michał Kowalczyk ( 12 greg) 

8.00

1. † Za dusze czyśćcowe – od wspólnoty modlącej się za dusze czyśćcowe

2. † Helena Kempa – od Jadwigi i Henryka Kokot

18.00

1. † Marian Małek – od rodziny Kaweckich i rodziny Romanowskich

2. † Anna Bajor – od Łukasza Grabnego z rodziną


Wtorek 06.12.2022   

7.00

1. † Włodzimierz Borowik – od rodziny Wietechów

4. † Michał Kowalczyk ( 13 greg)

8.00

1. † Daniela Dziadczyk – od Krystyny z Grażyną

2. † Edward Chmielewski  – od Krysi z synem

3. † Irena Wojtasińska – od Teresy i Jerzego Sikora

 18.00

1. † Dariusz Puchała – od ojca i syna

2. † Kazimierz Morawski – od córki Bożeny z rodziną

3. Za Akcję Katolicką


Środa 07.12.2022   

7.00

1. † Ryszard Imieliński – od koleżanek córki Edyty: Anety Jacewicz Magdaleny Piątek i Edyty Muchy

2. † Michał Kowalczyk ( 14 greg)

8.00

1. † Leszek Hagiemajer – od rodziny Kolnickich

2. † Helena Kempa – od rodziny Misterkiewiczów i Niemczyków

3. † Irena Wojtasińska – od Jolanty i Andrzeja Pluta

 18.00 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY 


Czwartek 08.12.2022       Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

7.00

1. † Michał Kowalczyk ( 15 greg)

2. † Wanda Zygmunt Skupień

8.00

1. † Edward Chmielewski – od Krystyny Banaś z rodziną

2. † Stanisław Szlaga – od córki Magdaleny z rodziną

16.30

1. † Danuta Klimas (4r) Jan Marianna Zbigniew Jolanta Breguła Henryka Michalik

2. † Daniela Dziadczyk – od koleżanek Marysi i Teresy

18.00

1. † Stefania Anna Jan Antonina Boryna

2. † Jan Władysława Mikołaj Papliccy zm. z rodz. Paplickich i Cieciurów

3. † Danuta Klimas (4r)


Piątek 09.12.2022    

7.00

1. † Jolanta Suchecka – od sąsiadów z ul. Zapolskiej

2. † Włodzimierz Borowik  – od Sabiny i Jana Maruszczak, Ali i Piotra Gosławskich, Łucji Sosna

3. † Michał Kowalczyk ( 16 greg) 

8.00

1. † Leokadia Stefan Gawlik

2. † Anna Bajor – od rodziców Gracjany Wilczyńskiej

3. † Irena Wojtasińska – od rodziny Polaków

18.00 NOWENNA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO


Sobota 10.12.2022 

7.00

1. † Daniela Dziadczyk – od Małgosi

2. † Michał Kowalczyk (17 greg)

3. † Edward Chmielewski – od brata i sióstr z rodzinami

7.30

1. † Ignacy Borowiecki (15r) zm. z rodziny Borowieckich i Wróblewskich

8.00

1. Za dzieci poczęte a nienarodzone oraz o świętość rodzin

2. † Krzysztof Szewczyk – od brata

18.00

1. † Anna Bajor – od Eweliny Kazior z rodziną

2. † Eugeniusz Wiesława Dobosz – od sąsiadów z Kiedrzyńskiej 116

3. † Zygmunt Kąsiel – od brata Tomasza z rodziną


Niedziela 11.12.2022 III Niedziela Adwentu

7.30

1. † Zdzisław Stanek (32r) Józef Marianna Józef Kazimiera Mrozik Jadwiga Kaczor Janina Chwał Krystyna Wojtasik Helena Wróbel Władysława Stanek

2. † Marek Polaczkiewicz (1r) – od żony i dzieci

3. † Michał Kowalczyk (18 greg)

9.00

1. † Elżbieta Trela (7r) – od męża z rodziną

2. † Michał Kasprzyk – od rodziny Szcześniewskich

3. † Henryk Kawałczyk – od rodziny Klusków † Florian Morga Edward Kluska

10.30

1. † Waleria Stanisław Krzysztof Bednarek Władysława Stanisław Gajda

2. † Janusz Klimas (15r) – od żony z córką

3. † Barbara Stanisław Wałazińscy Irena Marian Lewińscy

12.00

1. Za parafian

18.00

1. † Jan Klusek

2. † Albina (2r) Krzysztof Krupińscy – od męża i syna z rodziną

     
 

intencje

 
Intencje Mszalne: 09.05.2021 – 16.05.2021
Niedziela 09.09.2021 – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
7.30
1) + Henryk Rychlewski (9 greg)
2) + Rafał Adamus – od rodz. Kończyków
9.00
1) + Jacek Masłoń (z ok. urodzin) – od żony Małgorzaty
2) + Leon Michalik – od przyjaciółki żony p. Marii
3) + Zygmunt Michalik – od sąsiadów z al. Armii Krajowej 84 z VIII piętra
10.30
1) Za Rycerzy Kolumba
2) + Zofia Gawlik – od córki i syna z rodz.
3) O Boże błog. i zdrowie dla Żanety i Krzysztofa w 10 r. ślubu oraz ich dzieci Michaliny, Mateusza i Oliwiera
12.00
1) + Cecylia Janikowska – od syna Darka z rodz.
2) + Bożena Bednarek – od syna Daniela z rodz.
3) + O Boże błog. i zdrowie dla Grzegorza w 14 urodziny
17.30 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18.00
1) + Janina, Czesław Bajdor, Jerzy Nęcki
2) + Maria Droś (10r)
Poniedziałek 10.05.2021
7.00
1) + Barbara Derczyńska – od sąsiadów
2) + Ewa Hendzlik – od Marzeny i Kamila z rodzinami
7.30
1) + Tadeusz Dobrowolski – od sąsiadów
2) + Bożena Bednarek – od Barbary Kowal z rodz.
8.00
1) + Henryk Rychlewski (10 greg)
2) + Alina Cekus – od córki Ewy z rodz.
17.30 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18.00
1) + Stanisław Gliński – od żony
2) + Krystyna Magiera – od sąsiadów z ul. Kiedrzyńskiej 128
Wtorek 11.05.2021
7.00
1) + Tadeusz Dobrowolski – od sąsiadów
2) + Krystyna Magiera – od sąsiadów z ul. Kiedrzyńskiej 128
7.30
1) + Józef Masłowski – od sąsiadów z parteru
2) + Zbigniew Garus – od rodz. Wojnowskich
8.00
1) + Henryk Rychlewski (11 greg)
2) + Alina Cekus – od córki Wandy z rodz.
17.30 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18.00
1) + Marianna Jaszczyk (23r) – od córki
2) + Barbara Derczyńska – od brata z rodz.
Środa 12.05.2021
7.00
1) + Alina Cekus – od siostry Krystyny z rodz.
2) + Cecylia Kowalczyk – od dzieci z rodzinami
7.30
1) + Felicja Mysłek – od bratowej Grażyny Mysłek oraz Dorotki i Natalii Kieras
2) + Cecylia Janikowska – od sąsiadów
8.00
1) + Krystyna Magiera – od przyjaciół Rutkowskich
2) + Henryk Rychlewski (12 greg)
17.30 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18.00 – NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
Czwartek 13.05.2021 – WSPOMNIENIE MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ
7.00
1) + Albina Krupińska – od wnuczek Agnieszki i Ani z rodzinami
2) + Henryk Szczęściak – od Jolanty i Wojciecha Kamińskich
7.30
1) + Alina Cekus – od brata Zygmunta z rodz.
2) + Zbigniew Garus – od rodz. Skarbek-Kozietulskich
8.00
1) + Cecylia Kowalczyk – od sąsiadów z ul. Żołn. Niezłomnych 7
2) + Henryk Rychlewski (13 greg)
17.15 – NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
18.00
1) O Boże błog. i zdrowie dla Mateusza w 18 urodziny – od chrzestnej
Piątek 14.05.2021 – ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO MACIEJA APOSTOŁA
7.00
1) + Alina Cekus – od bratowej Zofii z rodz.
2) + Henryk Szczęściak – od Artura Golisa z rodz.
7.30
1) + Albina Krupińska – od Jacka i Elżbiety Maćkowskich
2) + Alfreda Poroszewska – od sąsiadów z klatki
8.00
1) + Grażyna Budziszewska (6r) – od męża i córek
2) + Henryk Rychlewski (14 greg)
17.30 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18.00 – NOWENNA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
Sobota 15.05.2021
7.00
1) + Jan Klusek, Maria, Kazimierz, Zofia Perkowscy
2) + Cecylia Kowalczyk – od sąsiadów z ul. Żołn. Niezłomnych 7
7.30
1) + Alina Cekus – od szwagierki Zenobii z rodz.
2) + Cecylia Janikowska – od Zofii Błaszczyk oraz Doroty i Zbyszka z rodz.
8.00
1) + Henryk Rychlewski (15 greg)
2) + Henryk Szczęśniak – od syna Janusza z żoną
3) + Andrzej Lompe – od siostry Zdzisławy z mężem
17.30 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18.00
1) + Zofia, Zygmunt Wesołek (z ok. imienin)
2) + Robert Respondek – od sąsiadów z ul. Zapolskiej 14 z I klatki
Niedziela 02.05.2021 – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
7.30
1) + Henryk Rychlewski (16 greg)
2) + Piotr, Joanna Płoszaj, zm. z rodz. Płoszajów, Cieplaków – od syna z rodz.
3) + Elżbieta (5r), Maciej Mazur – od dzieci z rodz.
9.00
1) + Janusz, Anna, Krzysztof, Czesław Bekus
2) + Teodor Grząba (1r)
3) + Franciszek Nowak (17r) – od syna z rodz.
10.30 – I KOMUNIA ŚWIĘTA DZIECIE Z SP 42
12.00
1) + Agnieszka Pilawska-Błaut – od koleżanek i kolegów z wydziału zdrowia UM i dyrektorek szkół i placówek specjalnych
2) + Cecylia Janikowska – od córki z mężem
3) O Boże błog. i zdrowie dla Ameli Struskiej w 1 urodziny oraz Zosi Struskiej z ok. imienin
O Boże błog. i zdrowie dla Emilki Brzdąk w 12 urodziny oraz Tymona Brzdąk w 9 urodziny – od dziadka Włodka i babci Teresy
17.30 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18.00
1) + Zofia Strzelczyk
2) + Bronisława, Klara, Franciszek, Józef, Marian, Zdzisław Dziubek, Leokadia Kupczak, Tomasz Kaleta

Rzymsko-katolicka parafia pw. św. Wojciecha w Częstochowie
       ul. Brzeźnicka 59
       42-200 Częstochowa
tel. (34) 322 08 08