Parafia pw. św. Wojciecha w Częstochowie
Rzymsko-katolicka parafia
pw. św. Wojciecha
w Częstochowie
Intencje Mszalne
Intencje Mszalne: 19.09.2021 – 26.09.2021

 
Intencje mszalne 19.09.2021 – 26.09.2021

Niedziela 19.09.2021 XXV Niedziela Zwykła
7.30
1. † Marianna Władysław Wasiak Józef Haładus – od żony Otylii z rodziną
2. † Aleksandra Wolska (19 greg) – od córki i synów
3. † Zdzisława Orzińska – od córki Jolanty z rodziną
9.00
1. † Leon Anna Nawrot Antonina Paweł Marian Baryła
2. † Jerzy Janina Marianna Aleksander Jacek Jan Stanisław Sipa
3. † Tadeusz Mielczarek – od córki i syna
10.30
1. O Bł. Boże dla Jadwigi i Mieczysława Balsam w 50 r. ślubu
2. † Józefa Wilk – od Agnieszki Mądrzyk z rodziną
3. † Tadeusz Biskupski – od córki Marii z mężem
12.00
1. O bł. Boże i potrzebne łaski dla Filipa Muszalika w 10 r. urodzin
O Bł. Boże i zdrowie dla Zuzanny Sart z racji 1 r. urodzin
O bł. Boże i potrzebne łaski dla Kacpra Księżyk w 1 r. urodzin – od rodziców
O bł. Boże i potrzebne łaski dla Zuzanny Machoń w 18 r. urodzin
O uzdrowienie duszy i ciała dla córki Laury i bł. jej małżeństwa z Maciejem
2. † Julia Franciszek Mieczysław Teodor Kazimiera Grząba
3. † Agata Radecka – od Anny Sikora
4. † Jacek Jan Rozalia Knaś Józefa Roman Lenartowicz Robert Bilski
18.00
1. † Barbara Depczyńska (7 r) – od rodziców
2. O bł. Boże dla Agnieszki i Przemysława Nowak w 1 r. ślubu

Poniedziałek 20.09.2021
7.00
1. † Aleksandra Wolska (20 greg) – od córki i synów
2. † Tadeusz Kupczyk – od kolegów z Klubu Sportowego Start Częstochowa
7.30
1. † Bolesław Sikorski – od Iwony i Szczepana Bożek
2. † Aleksandra Kuś – od wnuka Kamila z bliskimi
8.00
1. † Teresa Sajda – od brata Piotra z żoną Ewą
2. † Waldemar Mikuta – od siostry Anny z rodziną
18.00
1. † Leokadia Chrząstek – od pracowników Wydziału Zarządzania, Irenki Grażynki i Iwony
2. † Tadeusz Biskupski – od swatki Halinki Jeziak

Wtorek 21.09.2021 Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
7.00
1. † Aleksandra Wolska ( 21 greg) – od córki i synów
2. † Teresa Sajda - od brata Józefa z rodziną z Baranowa
7.30
1. † Krystyna Dereszewicz – od rodziny Miękina z Niezdowa
2. † Aleksandra Kuś – od rodziny Złotych
8.00
1. † Marianna (36r) Nikodem Plaminiak Franciszka Edward Władysław Piątek
2. † Waldemar Mikuta – od pracowników Zakładu Sila Poland
18.00
1. † Henryk Maciej Kostrzewa Stanisława Gandy
2. † Zofia Pękala (10r)
3. † Stanisław Wiekiera (1r) – od córki z rodziną

Środa 22.09.2021
7.00
1. † Andrzej Paź
2. † Aleksandra Wolska ( 22 greg) – od córki i synów
7.30
1. † Krystyna Dereszewicz – od chrześniaka Adama z rodziną z Dobczyc
2. † Waldemar Mikuta – od Ani i Dominika
8.00
1. † Teresa Sajda – od sióstr Urszuli i Joli z rodzinami
2. † Tadeusz Kupczyk – od Marii i Marka Więcławskich i Elżbiety i Bronisława Klucznych
3. † Irena Chądzyńska – od sąsiadów
18.00
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek 23.09.2021
7.00
1. † Tadeusz Kupczyk– od sąsiadki Barbary
2. † Aleksandra Wolska (23 greg) – od córki i synów
7.30
1. † Krystyna Dereszewicz – od Adriana z rodziną
2. † Aleksandra Kuś – od prawnuczek Marceliny i Michaliny
8.00
1. † Waldemar Mikuta – od szwagra Stanisława z rodziną
2. † Teresa Sajda – od swatów Pelagii i Ryszarda Płaczek
18.00
1. † Władysław Marianna Janina Józefa Stanisław Tadeusz Andrzej Bednarscy Jerzy Dziuk Sebastain Chmielewski
2. † Tadeusz Maria Biskupscy – od syna Ireneusza i córki Marii z rodzinami

Piątek 24.09.2021
7.00
1. † Ryszard Ponikowski – od żony, syna i córki oraz wnuków
2. † Aleksandra Wolska (24 greg) – od córki i synów
7.30
1. † Waldemar Mikuta – od Pauliny Seweryn z rodziną
2. † Stefania Pabiasz – od sąsiadów
8.00
1. † Teresa Sajda – od rodziny Knapik
2. † Irena Kwiatkowska – od Zarządu Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Autyzmem, uczestników personelu i rodziców
18.00
Nowenna do Bożego Miłosierdzia

Sobota 25.09.2021
7.00
1. † Tadeusz Biskupski – od kolegów i koleżanek synowej z OBI
2. † Waldemar Mikuta – od kolegi Henryka Jędryszczaka
7.30
1. † Teresa Sajda – od rodziny Łapacz
2. † Tadeusz Mielczarek – od Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Oświaty i Solidarności
8.00
1. † Aleksandra Wolska ( 25 greg) – od córki i synów
2. † Piotr Florczyk (16r) – od rodziny
16.00
Ślub Eweliny i Macieja
18.00
1. † Ludwika (30r) Eugeniusz Roman Mierczak zm. z rodz. Migoń
2. † Zofia Michał Sandelewscy zm. z rodz. Sandelewskich i Gruszczyńskich
3. Dziękczynna za beatyfikację Kard. Stefana Wyszyńskiego – od Rycerzy Kolumba

Niedziela 26.09.2021 XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
7.30
1. † Andrzej Józef Maria Czerniccy Michał Maria Ryszard Jan Boreccy
2. † Aleksandra Wolska (26 greg) – od córki i synów
3. † Zdzisława Orzińska – od syna Dariusza z rodziną
9.00
1. † Józef (21r) Helena Baran
2. † Marian (8r) Antoni Władysława Kokoszczyk Stanisław Zofia Śpiewak – od żony z synami
3. † Marianna Bąkowska – od Anny i Karola Bąkowskich z dziećmi
10.30
1. Za Parafian
2. O Bł. Boże, potrzebne łaski dla Łukasza Baryły w 18 r. urodzin
3. † Andrzej Krzyżanowski (1r) – od żony i dzieci
4. † Tadeusz Mielczarek – od działkowców, sąsiadów i przyjaciół
12.00
1. O Bł. Boże i zdrowie dla Aleksandra Hrabi w 1 r. urodzin
2. † Józef (24r) Cecylia Pilśniak
3. † Agata Radecka – od rodziny Kamienieckich i Rajczyk
4. † Franciszka Michał Jana Helena Paszczuk Helena Bolesław Sakowicz Bronisława Józef Skalik Leszek Gorywoda
18.00
1. † Mieczysław Aniela Franciszek Połcik Dionizy Maślankiewicz
2. † Włodzimierz Marianna Anna Władysław Alicja Rylik Franciszka Michał Paszczuk i zm. z rodziny.
 
 
 
intencje
Intencje Mszalne: 09.05.2021 – 16.05.2021
Niedziela 09.09.2021 – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
7.30
1) + Henryk Rychlewski (9 greg)
2) + Rafał Adamus – od rodz. Kończyków
9.00
1) + Jacek Masłoń (z ok. urodzin) – od żony Małgorzaty
2) + Leon Michalik – od przyjaciółki żony p. Marii
3) + Zygmunt Michalik – od sąsiadów z al. Armii Krajowej 84 z VIII piętra
10.30
1) Za Rycerzy Kolumba
2) + Zofia Gawlik – od córki i syna z rodz.
3) O Boże błog. i zdrowie dla Żanety i Krzysztofa w 10 r. ślubu oraz ich dzieci Michaliny, Mateusza i Oliwiera
12.00
1) + Cecylia Janikowska – od syna Darka z rodz.
2) + Bożena Bednarek – od syna Daniela z rodz.
3) + O Boże błog. i zdrowie dla Grzegorza w 14 urodziny
17.30 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18.00
1) + Janina, Czesław Bajdor, Jerzy Nęcki
2) + Maria Droś (10r)
Poniedziałek 10.05.2021
7.00
1) + Barbara Derczyńska – od sąsiadów
2) + Ewa Hendzlik – od Marzeny i Kamila z rodzinami
7.30
1) + Tadeusz Dobrowolski – od sąsiadów
2) + Bożena Bednarek – od Barbary Kowal z rodz.
8.00
1) + Henryk Rychlewski (10 greg)
2) + Alina Cekus – od córki Ewy z rodz.
17.30 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18.00
1) + Stanisław Gliński – od żony
2) + Krystyna Magiera – od sąsiadów z ul. Kiedrzyńskiej 128
Wtorek 11.05.2021
7.00
1) + Tadeusz Dobrowolski – od sąsiadów
2) + Krystyna Magiera – od sąsiadów z ul. Kiedrzyńskiej 128
7.30
1) + Józef Masłowski – od sąsiadów z parteru
2) + Zbigniew Garus – od rodz. Wojnowskich
8.00
1) + Henryk Rychlewski (11 greg)
2) + Alina Cekus – od córki Wandy z rodz.
17.30 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18.00
1) + Marianna Jaszczyk (23r) – od córki
2) + Barbara Derczyńska – od brata z rodz.
Środa 12.05.2021
7.00
1) + Alina Cekus – od siostry Krystyny z rodz.
2) + Cecylia Kowalczyk – od dzieci z rodzinami
7.30
1) + Felicja Mysłek – od bratowej Grażyny Mysłek oraz Dorotki i Natalii Kieras
2) + Cecylia Janikowska – od sąsiadów
8.00
1) + Krystyna Magiera – od przyjaciół Rutkowskich
2) + Henryk Rychlewski (12 greg)
17.30 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18.00 – NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
Czwartek 13.05.2021 – WSPOMNIENIE MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ
7.00
1) + Albina Krupińska – od wnuczek Agnieszki i Ani z rodzinami
2) + Henryk Szczęściak – od Jolanty i Wojciecha Kamińskich
7.30
1) + Alina Cekus – od brata Zygmunta z rodz.
2) + Zbigniew Garus – od rodz. Skarbek-Kozietulskich
8.00
1) + Cecylia Kowalczyk – od sąsiadów z ul. Żołn. Niezłomnych 7
2) + Henryk Rychlewski (13 greg)
17.15 – NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
18.00
1) O Boże błog. i zdrowie dla Mateusza w 18 urodziny – od chrzestnej
Piątek 14.05.2021 – ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO MACIEJA APOSTOŁA
7.00
1) + Alina Cekus – od bratowej Zofii z rodz.
2) + Henryk Szczęściak – od Artura Golisa z rodz.
7.30
1) + Albina Krupińska – od Jacka i Elżbiety Maćkowskich
2) + Alfreda Poroszewska – od sąsiadów z klatki
8.00
1) + Grażyna Budziszewska (6r) – od męża i córek
2) + Henryk Rychlewski (14 greg)
17.30 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18.00 – NOWENNA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
Sobota 15.05.2021
7.00
1) + Jan Klusek, Maria, Kazimierz, Zofia Perkowscy
2) + Cecylia Kowalczyk – od sąsiadów z ul. Żołn. Niezłomnych 7
7.30
1) + Alina Cekus – od szwagierki Zenobii z rodz.
2) + Cecylia Janikowska – od Zofii Błaszczyk oraz Doroty i Zbyszka z rodz.
8.00
1) + Henryk Rychlewski (15 greg)
2) + Henryk Szczęśniak – od syna Janusza z żoną
3) + Andrzej Lompe – od siostry Zdzisławy z mężem
17.30 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18.00
1) + Zofia, Zygmunt Wesołek (z ok. imienin)
2) + Robert Respondek – od sąsiadów z ul. Zapolskiej 14 z I klatki
Niedziela 02.05.2021 – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
7.30
1) + Henryk Rychlewski (16 greg)
2) + Piotr, Joanna Płoszaj, zm. z rodz. Płoszajów, Cieplaków – od syna z rodz.
3) + Elżbieta (5r), Maciej Mazur – od dzieci z rodz.
9.00
1) + Janusz, Anna, Krzysztof, Czesław Bekus
2) + Teodor Grząba (1r)
3) + Franciszek Nowak (17r) – od syna z rodz.
10.30 – I KOMUNIA ŚWIĘTA DZIECIE Z SP 42
12.00
1) + Agnieszka Pilawska-Błaut – od koleżanek i kolegów z wydziału zdrowia UM i dyrektorek szkół i placówek specjalnych
2) + Cecylia Janikowska – od córki z mężem
3) O Boże błog. i zdrowie dla Ameli Struskiej w 1 urodziny oraz Zosi Struskiej z ok. imienin
O Boże błog. i zdrowie dla Emilki Brzdąk w 12 urodziny oraz Tymona Brzdąk w 9 urodziny – od dziadka Włodka i babci Teresy
17.30 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18.00
1) + Zofia Strzelczyk
2) + Bronisława, Klara, Franciszek, Józef, Marian, Zdzisław Dziubek, Leokadia Kupczak, Tomasz Kaleta

Rzymsko-katolicka parafia pw. św. Wojciecha w Częstochowie
       ul. Brzeźnicka 59
       42-200 Częstochowa
tel. (34) 322 08 08