Parafia pw. św. Wojciecha w Częstochowie
Rzymsko-katolicka parafia
pw. św. Wojciecha
w Częstochowie
Ogłoszenia Duszpasterskie
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.11.2022
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Adwentu
27.11.2022
1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu –radosnego i pełnego ufności oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Rekolekcje adwentowe odbędą się w III niedzielę Adwentu. Msza święta Roratnia ku czci Matki Bożej codziennie o godz. 7.00 bardzo serdecznie zapraszamy.
2. W tym tygodniu I czwartek miesiąca, po Mszy Świętej o godz.18.00 Godzina Święta i Adoracja Najświętszego Sakramentu. W I piątek miesiąca o godz. 09.00 idziemy do chorych, spowiedź dla dzieci od godz. 16.00 o godz. 18.00 Msza Święta za naszych bliskich zmarłych. W I sobotę miesiąca o godz. 8.30 modlitwa różańcowa, a o godz. 09.00 Msza Święta za całą wspólnotę różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
3. W Adwencie wspieramy potrzebujących, przez zakup świec Caritas, które są już do nabycia. Dyżury w kancelarii prowadzi nasz dział charytatywny w każdą środę o godz. 16:00 -16:30, można zapisywać się już na świąteczne paczki żywnościowe.
4. W środę święto św. Andrzeja Apostoła-dzień imienin Ks. Biskupa Andrzeja Przybylskiego. O godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa za solenizantów.
5. Dziś ostatnia Niedziela Miesiąca – taca w sposób szczególny przeznaczona na potrzeby gospodarcze kościoła, za dar serca składamy Bóg zapłać.
6. W naszej kawiarni w auli na dole, można wypić kawę, herbatę, zjeść i kupić dobre ciasto i kupić pierogi, krokiety i sałatki zrobione przez Panie z Ukrainy.
7. Od jutra po mieszkaniach będą roznoszone poświęcone opłatki przez naszych parafian z pisemnym upoważnienie. Bardzo dziękuję osobą, które się zgłosiły do tej pięknej, ale niełatwej misji, zgłosiło się ponad 40 osób. Niech ten poświęcony wigilijny opłatek będzie symbolem łączności nas wszystkich ze wspólnotą parafialną.


ogł

Rzymsko-katolicka parafia pw. św. Wojciecha w Częstochowie
       ul. Brzeźnicka 59
       42-200 Częstochowa
tel. (34) 322 08 08