Rzymsko-katolicka parafia
pw. św. Wojciecha w Częstochowie
Wiadomości
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21.03.2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Parafia św. Wojciecha w Częstochowie
V Niedziela Wielkiego Postu
21.03.2021
1. Dzisiaj przeżywamy V Niedziele Wielkiego, rozpoczęliśmy rekolekcję wielkopostne. Rekolekcje poprowadzi Dyrektor Instytutu Spraw Społecznych w Krakowie ks. prof. Norbert Pikuła.
2. Zapraszamy na Nabożeństwa Wielkiego Postu: Droga Krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz.17.15, dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania o godz.19.00 po nabożeństwie spotkanie formacyjne. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godzinie 17.30.
3. W czwartek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Msze Święte o godz. 7.00 8.00 i 18.00 dla dzieci o godz. 16.00. Jest to Dzień Świętości Życia, duchowa adopcja dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki.
4. W naszej parafii powstaje Bractwo Adoracji Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie rekolekcji we wtorek na Mszy Świętej o godz. 18.00 wręczymy deklarację uczestnikom Bractwa Eucharystyczne.
5. Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 42 z naszej parafii, zwracają się z ogromną prośbą o pomoc i wsparcie dla mamy naszej uczennicy , która walczy z ciężką chorobą nowotworową . Po Mszy Świętych uczniowie i nauczyciele staną ze skarbonkami . Za każdy dar serca bardzo dziękujemy. Za tydzień w niedzielę palmową, dział charytatywny naszej parafii organizuje zbiórkę żywnościową i zbiórkę pieniężną. Z zebranych produktów oraz kwoty pieniężnej zostaną przygotowane paczki wielkanocne dla wszystkich potrzebujących z naszej parafii. Wydawanie paczek odbędzie się w Wielką Środę od godz. 10.00. w dolnym kościele.
6. Akcja Katolicka rozprowadza świece na wielkanocny stół.
ogł

Rzymsko-katolicka parafia pw. św. Wojciecha w Częstochowie
       ul. Brzeźnicka 59
       42-200 Częstochowa
tel. (34) 322 08 08