Rzymsko-katolicka parafia
pw. św. Wojciecha
w Częstochowie
Wiadomości
Ogłoszenia Duszpasterskie 15.11.2020
1. Dzisiaj przeżywamy XXXIII Niedzielę Zwykłą - Światowy Dzień Ubogich. Jest to okazja, aby Wam wszystkim podziękować za wasze miłosierne serce wobec człowieka potrzebującego pomocy. Przypominam, że w tym trudnym czasie pomagamy osobom starszym i chorym w naszej parafii w ważnych sprawach tak, by nie musieli wychodzić niepotrzebnie z domu. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
2. W tym tygodniu wspomnienia: środę Bł. Karoliny Kózkówny- patronki młodzieży, w piątek św. Rafała Kalinowskiego, w sobotę Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.
3.W przyszła niedzielę po każdej Mszy św. poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Będą one roznoszone po mieszkaniach przez naszych parafian. Parafianie roznoszący opłatki, będą posiadali stosowne pisemne upoważnienie. Opłatek roznosić, będą osoby z naszych grup i wspólnot parafialnych oraz osoby chętne do pomocy przy roznoszeniu opłatków wśród swoich sąsiadów chciałbym, aby z każdego bloku zgłosiła się chętna osoba, takie osoby zapraszamy do zakrystii lub do kancelarii. Niech ten opłatek wigilijny będzie symbolem łączności nas wszystkich ze wspólnotą parafialną Wszelkie dobrowolne ofiary, które będą złożone przy okazji roznoszenia opłatków w całości będą przeznaczone na pomnik nagrobny dla ks. Proboszcza Stanisława Iłczyka.
4. Nasza parafia i Towarzystwo Patriotyczne KRESY organizuje akcję patriotyczno-charytatywną „Święty Mikołaj na Kresach”. Chcemy obdarzyć Polskie dzieci mieszkające na Wschodzie prezentami, dlatego dzisiaj do puszek zbieramy pieniądze na ten cel.
5. Zachęcamy do nabywania Tygodnika „Niedziela”, w którym wiele ciekawych artykułów.

Rzymsko-katolicka parafia pw. św. Wojciecha w Częstochowie
       ul. Brzeźnicka 59
       42-200 Częstochowa
tel. (34) 322 08 08