Parafia pw. św. Wojciecha w Częstochowie
Rzymsko-katolicka parafia
pw. św. Wojciecha
w Częstochowie
Wiadomości
Ogłoszenia Duszpasterskie 15.08.2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Parafia św. Wojciecha w Częstochowie
Uroczystość Wniebowzięcia NMP
15. 08. 2021
1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, poświęcenie kwiatów, ziół i kłosów zbóż. Na Jasnej Górze o godz. 11.00 główne Uroczystości. Dzisiaj przypada również Święto Wojska Polskiego. Dzisiaj o godz. 19.00 w naszym kościele Koncert Utworów oraz Pieśni Religijnych i Patriotycznych wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Dąbrowy Zielonej oraz solistów Sylwi Piłat, Juli Drożdzyńskiej i Krzysztowa Gajowniczka. Bardzo serdecznie zapraszamy.
2. W czwartek jak każdego roku nasza piesza parafialna pielgrzymka na Jasną Górę przed Uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej. Spotykamy się w naszym kościele w czwartek 19 sierpnia o godz. 16.30 i wyruszamy na Jasną Górę o godz. 18.30 uczestniczymy we Mszy Świętej na Szczycie Jasnogórskim.
3. Bardzo dziękuję wszystkim osobą które uczestniczyły w” Tygodniu z Seniorem w Parafii” i w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej w Leśniowie. Powtórzymy taki tydzień we wrześniu.
4. W najbliższą sobotę 21 sierpnia o godz. 15.00 w naszym kościele odbędzie się wielki koncert „Małej Armii Janosika”. Największa góralska kapela w Polsce. Zaproszenia darmowe mamy w zakrystii, bardzo proszę Was o rozprowadzenie tych zaproszeń, koncert będzie transmitowany przez telewizję Polonia. Koncert dedykowany jest uwięzionej Andżelice Borys w Białorusi. Będą na koncercie Polacy z Białorusi, którzy musieli opuścić swój kraj. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich parafian.
ogł

Rzymsko-katolicka parafia pw. św. Wojciecha w Częstochowie
       ul. Brzeźnicka 59
       42-200 Częstochowa
tel. (34) 322 08 08