Parafia pw. św. Wojciecha w Częstochowie
Rzymsko-katolicka parafia
pw. św. Wojciecha
w Częstochowie
Wiadomości
Ogłoszenia Duszpasterskie 06.06.2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Parafia św. Wojciecha w Częstochowie
X Niedziela Zwykła
06.06.2021
1. Bardzo dziękujemy za waszą obecność w Uroczystości Bożego Ciała i udział w procesji Eucharystycznej. Dziękuje za piękne ołtarze i za kwiaty. Trwa Oktawa Bożego Ciała o godz. 18:00 Msza Święta i procesja, śpiewana jest Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W najbliższy czwartek o godz. 18:00 na Mszy Świętej zakończenie Oktawy z procesją do czterech ołtarzy, poświęcenie wianków i ziół oraz błogosławieństwo dzieci.
2. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Msze Święte o godz. 7:00, 8:00 i 18:00. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi.
3. Dzisiaj o godz. 12:00 Msza Święta w rocznicę I Komunii Świętej dla dzieci klas IV ze SP nr 2 i Szkoły Społecznej. Przypominamy również o spotkaniach młodzieży przed Sakramentem Bierzmowania, klasy VII, VIII i klasy I szkół średnich na Mszę Świętą o godz. 9:00, a klasy VI na Mszę Świętą o godz. 12:00.
4. W naszej parafii powstało Bractwo Adoracji Najświętszego Sakramentu. Głównym celem Bractwa jest kult i adoracja Najświętszego Sakramentu. W ramach tego kultu każdy członek Bractwa trawa na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem w wyznaczonym przez siebie dniu i godzinie w tygodniu. Bardzo serdecznie zapraszamy chętne osoby, prosimy o wypełnienie deklaracji i zapisanie się na listę, wyznaczając sobie dzień i godzinę. Lista oraz deklaracje znajdują się w kaplicy adoracyjnej.
5. 17-letni Igor z Częstochowy już od ponad 10 lat walczy z bardzo złośliwym guzem mózgu, odbył już 7 operacji. Sytuacja jednak w ostatnich miesiącach bardzo się pogorszyła i obecnie trwa walka z czasem. Jedyną szansą pozostaje bardzo kosztowa operacja w USA. Bardzo prosimy o wsparcie dla Igora, ofiary zbieramy do puszek.
ogło

Rzymsko-katolicka parafia pw. św. Wojciecha w Częstochowie
       ul. Brzeźnicka 59
       42-200 Częstochowa
tel. (34) 322 08 08