Parafia pw. św. Wojciecha w Częstochowie
Rzymsko-katolicka parafia
pw. św. Wojciecha
w Częstochowie
Wiadomości
Ogłoszenia Duszpasterskie 04.07.2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Parafia św. Wojciecha w Częstochowie
XIV Niedziela Zwykła
04. 07. 2021
1. Dzisiaj przeżywamy XIV Niedziele Zwykła - dziękujemy za waszą obecność na Mszy Świętej. Zachęcam do modlitwy za tych, którzy lekceważą swoją nieobecność niedzielną Eucharystie. Witamy i dziękujemy za obecność i wygłoszone kazania Ojcu Paulinowi Zbigniewowi z Krakowa.
2. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym że Msze Święte są odprawiane codziennie o godz. 7.00, 8.00 oraz 18.00, kancelaria parafialna otwarta jest codziennie w godzinach o 09.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.30.
3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę, zachęcamy do wspólnej modlitwy przynosimy intencje wypisane na kartkach.
4. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. i nowenna do św. Ojca Pio.
5. Grupa dzieci z naszej parafii z ks. Proboszczem wyjeżdża we wtorek na 10-dniowe wakacje nad morze, prosimy o modlitwę w intencji dzieci i wychowawców.
6. Witamy bardzo serdecznie w nasze parafii księża wikariusza ks. Arkadiusza Maklesa. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
7. Działalnością duszpasterską w naszej parafii, chcemy objąć emerytów, rencistów, osoby starsze wiekiem i samotne. W szczególny sposób poprzez powstanie Parafialnego Klubu Seniora. Wszystkie osoby starsze wiekiem, emerytów i rencistów zapraszamy do zapisywania się w kancelarii lub w zakrystii. Rozpoczniemy działalność Klubu Seniora 18 lipca koncertem Grupy Romana. Św. Jan Paweł II mówił „Kościół, patrzy z miłością i ufnością na was, ludzi starszych, starając się przyczyniać do powstania takiego środowiska ludzkiego, społecznego i duchowego, w którym każdy człowiek będzie mógł przeżywać w pełni i z godnością ten ważny etap swojego życia”.
7. Mateusz Czapla ma 19 lat. Kilka miesięcy temu dowiedział się, że w płucach ma olbrzymiego guza, usłyszał, że chemia, którą otrzymał, nie jest w stanie zniszczyć nowotworu. Ostatnia nadzieja – to lek ze Stanów Zjednoczonych, bardzo drogi. Rodzina i bliscy Mateusza z całego serca proszą o pomoc i wsparcie. Za każdy dar serca Bóg zapłać!
8. Wszystkim parafianom udającym się na wakacyjny wypoczynek życzymy wielu łask Bożych, pięknej pogody i bezpiecznej podróży. W czasie wakacji i wypoczynku pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy Świętej.
ogł

Rzymsko-katolicka parafia pw. św. Wojciecha w Częstochowie
       ul. Brzeźnicka 59
       42-200 Częstochowa
tel. (34) 322 08 08