Rzymsko-katolicka parafia
pw. św. Wojciecha
w Częstochowie
Wiadomości
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 02.05.2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Parafia św. Wojciecha w Częstochowie
V Niedziela Wielkanocna
02. 05. 2021
1. Dzisiaj obchodzimy V Niedziele Wielkanocną, dziękuje za waszą obecność na Mszy Świętej. Dzisiaj 2 Maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polski, dziękuje za wywieszenie flag narodowych.
2. Jutro -3 maja –Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Na Mszach Świętych 7.30, 9.00, 10.30 12.00 i o godz. 18.00, będziemy się modlić za Ojczyznę i rodaków przebywających na emigracji. Na Jasnej Górze główne uroczystości o godz. 11.00
3. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, który w sposób szczególny poświęcony jest Matce Bożej, zapraszamy na nabożeństwo majowe codziennie o godz.17. 30.
4. W tym tygodniu I czwartek miesiąca o godz.18.00 modlimy się za nasze Bractwo Eucharystyczne i o powołania do służby kapłańskiej i zakonnej, po Mszy Świętej o godz.18.00 Godzina Święta i Adoracja Najświętszego Sakramentu.
I piątek miesiąca o godz. 9.00 idziemy z posługą do chorych, spowiedź dla dzieci o godz. 16.00 i Msza Święta, a o godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa za naszych bliskich zmarłych.
5. We wtorek o godz. 18.00 Msza Święta i spotkanie członków Akcji Katolickiej oraz sympatyków spotkanie.
6. W środę 8 maja Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, będziemy się modlić za Ojczyznę na Mszach Świętych o godz. 7.00,7.30 8.00 i o godz. 18.00.
7. Dzisiaj o godz. 15.00 w odnowionej kaplicy pogrzebowej odprawimy Mszę Świętą i odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia za zmarłych naszych parafian, budowniczych i ofiarodawcach naszego kościoła, szczególne za zmarłego proboszcza Józefa Słomiana w 5 rocznice Jego śmierci ,która przypada 6 maja i za ks. Proboszcza Stanisława Iłczyka, bardzo serdecznie zapraszamy. Przy naszej parafii powstał Zakład Pogrzebowy „Epitafium św. Wojciecha” to firma oferująca kompleksowe usługi pogrzebowe. Zakład oferuje bezpłatną pomoc prawniczą i psychologiczną. Zakład Pogrzebowy będzie kładł nacisk na modlitewne pożegnanie zmarłego, na stolikach są modlitewniki za zmarłych, można je zabrać ze sobą do domu.
ogł

Rzymsko-katolicka parafia pw. św. Wojciecha w Częstochowie
       ul. Brzeźnicka 59
       42-200 Częstochowa
tel. (34) 322 08 08