Rzymsko-katolicka parafia
pw. św. Wojciecha w Częstochowie
Wiadomości
Mikołajki dla Hospicjum

Rycerze Kolumba przy naszej parafii organizują w tym roku „Mikołajki dla Hospicjum”. Beneficjentem tej akcji są dzieci, którymi opiekuje się częstochowskie Hospicjum. Potrzeby tej placówki są ogromne, więc mamy nadzieję, że inicjatywa Rycerzy przyczyni się choć w małym stopniu do zabezpieczenia bieżących potrzeb placówki. Tym bardziej, że 6 grudnia św. Mikołaj powinien odwiedzić wszystkie dzieci. Miło nam poinformować, że również inne Rady Rycerskie przyjęły zaproszenie do przeprowadzenia tej akcji. Także i szkoły z przychylnością podeszły do tematu i zadeklarowały przeprowadzenie zbiórek darów rzeczowych na ich terenie. Dodatkowo dzieci ze PSP 42 są autorami plakatu reklamującego Mikołajki. 

    Datki pieniężne będzie można ofiarować w niedzielę - 11 listopada 2018. Po każdej Mszy św. Rycerze Kolumba i członkowie Akcji Katolickiej będą w kościele pełnić dyżur z puszkami. 

   W dniach 12 - 16 listopada, do siedziby Rycerzy Kolumba i Akcji Katolickiej w godzinach 16;00 do 18;00 będzie można przynosić dary rzeczowe. Przede wszystkim mają to być: pampersy, środki higieny osobistej (szampony, mydełka, oliwki, maści, odżywki itp) oraz zabawki i słodycze.

Po zakończonej zbiórce dary te zostaną przewiezione do Hospicjum, gdzie zostaną z nich przygotowane paczki mikołajkowe dla chorych dzieci. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na najpilniejsze potrzeby Hospicjum.

Można również dokonać bezpośrednio wpłat na konto bankowe Hospicjum. Oto dane:

Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej

ul. Krakowska 45a ,

42-202 Częstochowa

nr konta PeKaO S.A. O/Częstochowa  151240 1213 1111 0000 2379 4368

koniecznie z dopiskiem „Mikołajki dla Hospicjum”

Już dziś Rycerze Kolumba składają z głębi serca podziękowania dla wszystkich, którzy zechcą wesprzeć ich akcję ofiarą pieniężną lub darem rzeczowym.

Pragnieniem Rycerzy jest, aby choć w dniu, kiedy odwiedzi dzieci św Mikołaj, na ich buziach zamiast grymasu bólu pojawił się choć maleńki uśmiech...

Posłuchaj w internecie przekazu nabożeństw na żywo z kościoła.
Kliknij w lub .m3u lub .pls

Rzymsko-katolicka parafia pw. św. Wojciecha w Częstochowie
       ul. Brzeźnicka 59
       42-200 Częstochowa
tel. (34) 322 08 08