ADORACJA

Rycerze Kolumba

modlitwa za...

Archidiecezja

OKNO ŻYCIA

CARITAS

1%

OnLine


Posłuchaj w internecie przekaz nabożeństw na żywo z kościoła


Do słuchania używaj:
WinampSłowo Boże na każdy dzień

Św. Wojciech - patron

KontaktParafia św. Wojciecha BM w Częstochowie
ul. Brzeźnicka 59
42-200 Częstochowa
tel. (34) 322 08 08
e-mail:
parafia@swietywojciech.com

Fatima

Linkownia

28 marca - Peregrynacja Krzyża i Ikony ŚDM

21-25 marca - Rekolekcje Wielkopostne

Tegoroczne rekolekcje dla naszej wspólnoty parafialnej wygłosi - ks. prof. Kazimierz Szymonik. Temat ćwiczeń wielkopostnych brzmi: "Dotknij Miłosierdzia". W dniach 21-25 marca zapraszamy do spotkania z Bożą Miłością, której najdoskonalszym obrazem jest KRZYŻ CHRYSTUSA! Bo trudno wyobrazić sobie świat, w którym zabrakłoby Chrystusa. Trudno wyobrazić sobie świat, w którym zabrakłoby strzelistych wież kościołów, tabernakulum, sakramentów, Ewangelii, która coraz bardziej okazuje się jedyną mądrością nie ulegającą dewaluacji. Bez Chrystusa świat stałby się zwyczajnym domkiem z kart, który prędzej czy później musi się zawalić. Chrystus objawił swoją miłość w sposób najbardziej przekonywający: poprzez cierpienie, poprzez mękę, poprzez krzyż. Umiera się tylko za tych, których się kocha, których kocha się bardziej niż samego siebie.

22-25 lutego - Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży

Na początku Wielkiego Postu swój czas na zatrzymanie i zamyślenie miała młodzież ze wszystkich szkół naszego miasta.22-25 lutego pod przewodnictwem ks. dr Jacka Marcińca - proboszcza Parafii w Lindowie i wykładowcy WSD i IT w Częstochowie - młodzież w naszej Parafii spotykała się, aby rozważać czym jest Kościół? Czym dla nich jest Wspólnota Kościoła? Codzienne spotkania wymagały od młodzieży pochylenia się nad Słowem Bożym poprzez Pantomimę, śpiew, nabożeństwa, które podprowadzały do środowej Eucharystii i spotkania z Chrystusem Żyjącym we Wspólnocie Kościoła.

Pielgrzymka Szlakiem Sanktuariów Maryjnych Europy

Zapraszamy na doroczną parafialną pielgrzymkę autokarową Szlakiem Sanktuariów Maryjnych Europy: ARS – AVIGNON - LOURDES – BURGOS – SANTIAGO DE COMPOSTELA – BRAGA – FATIMA – LIZBONA - BATALHA – ALCOBACA – NAZARE –TOLEDO – MONTSERRAT – COSTA BRAVA – LA SALETTE - PADWA w terminie 23 czerwca - 7 lipca 2015 roku. Więcej informacji u ks. Proboszcza.

Wizyta Duszpasterska 2014

Szopka Bożonarodzeniowa 2014

20 Grudnia - Spotkanie Wigilijne Parafialnych Grup Młodzieżowych

13-17 GRUDNIA - Rekolekcje Adwentowe

Dobiegły końca nasze tegoroczne duchowe ćwiczenia. Rekolekcje Adwentowe trwały 13-17 grudnia i zakończyły się uroczystym przyjęciem szkaplerza przez Parafian. Prowadził je o. Włodzimierz Tochmański Karmelita, Dyrektor Referatu Świętego Szkaplerza z Czernej. Był to czas naszego przybliżania się do Jezusa poprzez Maryję, nie tylko tę którą wspominamy szczególnie w Adwencie jako Jutrzenkę, ale poprzez NMP z Góry Karmel. Niech przykład Maryi będzie widoczny w naszym życiu!


29 LISTOPADA - Bal Wszystkich Świętych

16 LISTOPADA - Przedstawienie pt. Stale za późno

11 LISTOPADA - Dzień Niepodległości