ADORACJA

Rycerze Kolumba

modlitwa za...

Archidiecezja

OKNO ŻYCIA

CARITAS

1%

OnLine


Posłuchaj w internecie przekaz nabożeństw na żywo z kościoła


Do słuchania używaj:
WinampSłowo Boże na każdy dzień

Św. Wojciech - patron

KontaktParafia św. Wojciecha BM w Częstochowie
ul. Brzeźnicka 59
42-200 Częstochowa
tel. (34) 322 08 08
e-mail:
parafia@swietywojciech.com

Fatima

Linkownia

Wieczór Patriotyczny

15 listopada w naszej parafii odbył się Wieczór Patriotyczny zorganizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz Rycerzy Kolumba. Dla każdego była to na pewno krótka lekcja historii, podczas której przypomniane były najważniejsze wydarzenia. Oprócz tego młodzież KSM oraz Rycerze Kolumba zachwycili nas śpiewem takich piosenek, jak: (Pierwsza Brygada, Rota, czy Wojenko, wojenko) oraz recytacją wierszy.

II Bal Wszystkich Świętych

24 października odbył się II Bal Wszystkich Świętych. Była to okazja do zabawy dla dzieci z naszej parafii, ale także sposobność aby poznawać Naszych Orędowników w Niebie - Świętych. Każdy uczestnik balu nie tylko musiał upodobnić się wyglądem do wybranego Świętego, ale i musiał poznać jego życiorys.

Zakończenie Procesji Fatimskich

13 października w uroczysty sposób zakończyliśmy procesje światła związane z nabożeństwem fatimskim. Nabożeństwo Fatimskie jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Wyzwala gorącą modlitwę, rodzi radość ze spotkania z Maryją, która prowadzi lud do Swojego Syna. Wieczorna procesja ze świecami i figurą Matki Bożej przypomina Fatimę i to, co się tam działo w czasie objawień Łucji oraz Hiacyncie i Franciszkowi - dziś już błogosławionym. Nabożeństwo Fatimskie uczy nas codziennego trwania w zjednoczeniu z Chrystusem, poprzez stanie przy Sercu Maryi. Ona ogarnia nas swoim Niepokalanym Sercem i uczy żyć tym, czego pragnie od nas Bóg.

Zakończenie Oktawy Bożego Ciała

11 czerwca 2015 roku uczestniczyliśmy w uroczystości zakończenia Oktawy Bożego Ciała. Był to okres kilku dni szczególnej łaski, podczas których po Mszy Świętej codziennie odbywały się procesje wokół Kościoła z Najświętszym Sakramentem. Uroczystej Liturgii przewodniczył Ks. Robert Glen.

Boże Ciało

Zgodnie z tradycją 4 czerwca wyszliśmy na ulice naszej parafii, by głosić światu prawdziwą obecność w białej hostii Chrystusa, który pokonał śmierć i jest dla każdego z nas nadzieją życia. Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa, zwane potocznie Bożym Ciałem, jest jednym z najbardziej uroczyście obchodzonych dni w całym roku liturgicznym. To kolejne ruchome święto. Przypada na jedenasty dzień po Zesłaniu Ducha Świętego.

Bierzmowanie

3 czerwca 2015 roku przeżywaliśmy w naszej parafii ważne wydarzenie. Grupa Ks. Sebastiana przyjęła sakrament Bierzmowania. Uroczystości przewodniczył Ks. Arcybiskup Wacław Depo.

Msza Św. Prymicyjna Ks. Patryka Macha

W niedzielę 31 maja Ks. Patryk Mach, który odbywał w naszej parafii praktyki diakońskie, odprawił Prymicyjną Mszę św. oraz udzielił wszystkim zebranym prymicyjnego błogosławieństwa. Cała nasza wspólnota życzy Księdzu Neoprezbiterowi owocnej pracy kapłańskiej.

Rozpoczęcie Nabożeństwa i Procesji Fatimskich

13 maja uczestniczyliśmy w pierwszej z letnich Procesji ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Podobnie jak październikowa, ma ona szczególnie uroczysty charakter. Wszyscy czciciele Matki Najświętszej udają się do pięciu ołtarzy – symboli tajemnic różańcowych, by poprzez modlitwę różańcową i śpiew zawierzać szczególnej opiece Maryi naszą parafię, rodziny i osobiste intencje. Uroczystości przewodniczył Ks. Arcybiskup Senior Stanisław Nowak.

23 kwietnia - Odpust Parafialny

02-05 kwietnia - Triduum Paschalne

Miłujcie się wzajemnie – te słowa pieśni brzmiały w Kościele pw. św. Wojciecha podczas Mszy Świętej w Wielki Czwartek. Niesamowita atmosfera jedności i miłości udzieliła się wszystkim zgromadzonym. Obrzęd obmycia stóp dwunastu mężczyznom przypomniał wszystkim o pokorze Jezusa i Jego wielkiej miłości do człowieka. Adoracja Pana Jezusa w ołtarzu wystawienia przygotowała do następnego dnia Męki Pańskiej. Mszy Wieczerzy Pańskiej przewodniczył abp Wacław Depo w koncelebrze Księży pracujących w naszym kościele. Liturgia Wielkiego Piątku była kontynuacją liturgii czwartkowej, dlatego nie było znaku krzyża, nabożeństwo rozpoczęło się gestem prostracji, czyli padnięciem na twarz kapłana. Po wysłuchaniu Janowego opisu Męki naszego Zbawiciela było więcej zadumy i ciszy i trwanie przy grobie Pana. Liturgi Wielkopiątkowej przewodniczył ks. Sebastian Ciastek. Sobotnia Wigilia Paschalna, najważniejsza z wigilii, była wielkim oczekiwaniem na Zmartwychwstanie. Symbolika ognia i światła stopniowo wprowadzała w tajemnicę tej nocy. Zabrzmiał prastary hymn Exultet w wykonaniu dk. Patryka Macha, obfitość czytań przypomniała nam historię zbawienia i wreszcie „Chwała na wysokości” i radosne Alleluja wypełniły świątynię. Pan Zmartwychwstał! Wigilii Paschalnej przewodniczył abp. Stanisław Nowak w koncelebrze z Księżmi z naszej Parafii. Msza Rezurekcyjna o godz. 6.00 połączona z procesją Rezurekcyjną obwieściła światu Radość Zmartwychwstania!

29 marca - Misterium Pasyjne "Oczami Judasza"