ADORACJA

modlitwa za...

OKNO ŻYCIA

CARITAS

Archidiecezja

1%

OnLine


Posłuchaj w internecie przekaz nabożeństw na żywo z kościoła


Do słuchania używaj:
WinampSłowo Boże na każdy dzień

Św. Wojciech - patron

KontaktParafia św. Wojciecha BM w Częstochowie
ul. Brzeźnicka 59
42-200 Częstochowa
tel. kanc 34-3220808
e-mail:
parafia@swietywojciech.com

Fatima

Linkownia

plurimos annos

Z okazji imienin Księdza Proboszcza, któremu patronuje święty Stanisław Kostka, pragniemy złożyć najlepsze życia! Niech wzorem św. Stanisława Ksiądz Proboszcz nie szczędzi sił i zapału służąc Bogu i Ludziom. Przyczyniając się do duchowego wzrostu wszystkich Parafian. A Maryja Matka Kapłanów wyprasza wszelkie boże łaski w posłudze ołtarza, słowa i konfesjonału. SZCZĘŚĆ BOŻE!


16-18 września - Triduum ku czci św. Stanisława Kostki

Od16 - 18 wrześniadzieci i młodzież naszej Parafii mieli okazję na "spotkanie" ze św. Stanisławem Kostką. Przez kolejne trzy dni przeżywali oni swoje zamyślenie nad świętością, której patronował św. Stanisław Kostka. Poprzez śpiew, okoliczne nauki dzieci mogły poznawać postać św. Stanisława i od niego uczyć się świętości życia. Spotkania te odbywały się o godz. 16.30. Natomiast młodzież wraz z dorosłymi miała swój czas zamyślenia podczas Mszy św. o godz. 18.00, kiedy wraz ze Świętym Patronem kroczyli drogami wiary, aby uczyć się czym jest świętość, czy warto być świętym i jak świętość w życiu naśladować. Po każdym spotkaniu na modlitwie była możliwość oddania czci relikwiom św. Stanisława Kostki.


14 września - Dzień świętości życia w Święto Podwyższenia Krzyża

W niedzielę, w której Kościół oddawał cześć największej relikwii świata - Krzyżowi Świętemu, nasza Parafia przeżywała wyjątkowy czas. 14 września gościliśmy w naszej świątyni wyjątkowego gościa - p. dr. inż. Antoniego Ziębe, obrońce życia dzieci poczętych i działacza ruchów pro Life, który dzielił się z nami świadectwem swojego życia, poświęconego dla drugiego człowieka - tego najmniejszego i niewinnego. W czasie tego wydarzenia był też czas na spotkanie z grupą obrońców życia działającą przy naszej Parafii i wymianę doświadczenia dla skuteczniejszego działa pro Life. Na dalszą "walkę" o dzieci poczęte, a nienarodzone NIECH BÓG BŁOGOSŁAWI!


Dzień Adoracji Relikwii Krzyża Świętego

Na kilka dni przed świętem Podwyższenia Krzyża Nasza Parafia miała szczególną łaskę. 11 - 12 września mogliśmy trwać na modlitwie w obecności "największej świętości świata" - relikwii drzewa, na którym zawisło "Zbawienie Świata" - nasz Pan Jezus Chrystus. Dzień ten stał się okazją do osobistej jak i wspólnotowej modlitwy dla wielu z nas, i szansą na to aby już po kilku dniach rozpoczętego roku szkolnego i katechetycznego zatrzymać się i przypomnieć sobie za św. Pawłem, że nauka Krzyż jest mocą Bożą dla nas wierzących! Warto z tej nauki czerpać siły do uczenia się, pracowania, dawania świadectwa Miłości.


13 lipca Wprowadzenie na Urząd Funkcjonariuszy Rady Rycerzy Kolumba

W niedzielę 13 lipca w naszym kościele parafialnym miała miejsce uroczystość Wprowadzenia na Urząd Funkcjonariuszy Rady 15672 im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystości tej przewodniczył ks. Radosław.


22 czerwca - Msza św. Prymicyjna Ks. Bartłomieja

W niedzielę 22 czerwca Ks. Bartłomiej Bardelski pochodzący z parafii Świętej Rodziny w Praszce, który odbywał w naszej parafii praktyki diakońskie, odprawił Prymicyjną Mszę św. oraz udzielił wszystkim zebranym prymicyjnego błogosławieństwa.

Ks. Bartłomiej będzie pełnił posługę wikariuszowską w parafii p/w. Św. Piotra i Pawła w Kamieńsku. Cała nasza wspólnota życzy Księdzu Neoprezbiterowi owocnej pracy kapłańskiej.

SZCZĘŚĆ BOŻE!


19 czerwca - Uroczystość Bożego Ciała

Zgodnie z tradycją 19 czerwca wyszliśmy na ulice naszej parafii, by głosić światu prawdziwą obecność w białej hostii Chrystusa, który pokonał śmierć i jest dla każdego z nas nadzieją życia.


Rozpoczęcie Procesji Fatimskich

 13 maja uczestniczyliśmy w pierwszej z letnich Procesji ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Podobnie jak październikowa, ma ona szczególnie uroczysty charakter. Wszyscy czciciele Matki Najświętszej udają się do pięciu ołtarzy – symboli tajemnic różańcowych, by poprzez modlitwę różańcową i śpiew zawierzać szczególnej opiece Maryi naszą parafię, rodziny i osobiste intencje.

Uroczystości przewodniczył Ks. Abp Wacław Depo.


11 maja - I Komunia Szkoły Społecznej Nr 1

I Komunia i Rocznica I Komunii św. dzieci

13 maja przeżywaliśmy w naszej parafii święto Eucharystii.

O godz. 10.30 dzieci ze Szkoły Społecznej Nr 1 przystąpiły do Pierwszej Komunii św.

Dzieciom towarzyszyli nie tylko rodzice i bliscy, ale również inni uczniowie Szkoły na czele z Dyrekcją i przedstawicielami Grona Pedagogicznego. Tej wyjątkowej uroczystości przewodniczył Ks. Proboszcz.


Niedziela Miłosierdzia Bożego - Kanonizacja


23 kwietnia - Odpust Parafialny