ADORACJA

Rycerze Kolumba

modlitwa za...

Archidiecezja

OKNO ŻYCIA

CARITASGAZETKA

1%

OnLine


Posłuchaj w internecie przekaz nabożeństw na żywo z kościoła


Do słuchania używaj:
WinampSłowo Boże na każdy dzień

Św. Wojciech - patron

KontaktParafia św. Wojciecha BM w Częstochowie
ul. Brzeźnicka 59
42-200 Częstochowa
tel. kanc 34-3220808
e-mail:
parafia@swietywojciech.com

Fatima

Linkownia

23 kwietnia - Odpust Parafialny

02-05 kwietnia - Triduum Paschalne

Miłujcie się wzajemnie – te słowa pieśni brzmiały w Kościele pw. św. Wojciecha podczas Mszy Świętej w Wielki Czwartek. Niesamowita atmosfera jedności i miłości udzieliła się wszystkim zgromadzonym. Obrzęd obmycia stóp dwunastu mężczyznom przypomniał wszystkim o pokorze Jezusa i Jego wielkiej miłości do człowieka. Adoracja Pana Jezusa w ołtarzu wystawienia przygotowała do następnego dnia Męki Pańskiej. Mszy Wieczerzy Pańskiej przewodniczył abp Wacław Depo w koncelebrze Księży pracujących w naszym kościele. Liturgia Wielkiego Piątku była kontynuacją liturgii czwartkowej, dlatego nie było znaku krzyża, nabożeństwo rozpoczęło się gestem prostracji, czyli padnięciem na twarz kapłana. Po wysłuchaniu Janowego opisu Męki naszego Zbawiciela było więcej zadumy i ciszy i trwanie przy grobie Pana. Liturgi Wielkopiątkowej przewodniczył ks. Sebastian Ciastek. Sobotnia Wigilia Paschalna, najważniejsza z wigilii, była wielkim oczekiwaniem na Zmartwychwstanie. Symbolika ognia i światła stopniowo wprowadzała w tajemnicę tej nocy. Zabrzmiał prastary hymn Exultet w wykonaniu dk. Patryka Macha, obfitość czytań przypomniała nam historię zbawienia i wreszcie „Chwała na wysokości” i radosne Alleluja wypełniły świątynię. Pan Zmartwychwstał! Wigilii Paschalnej przewodniczył abp. Stanisław Nowak w koncelebrze z Księżmi z naszej Parafii. Msza Rezurekcyjna o godz. 6.00 połączona z procesją Rezurekcyjną obwieściła światu Radość Zmartwychwstania!

29 marca - Misterium Pasyjne "Oczami Judasza"

28 marca - Peregrynacja Krzyża i Ikony ŚDM

21-25 marca - Rekolekcje Wielkopostne

Tegoroczne rekolekcje dla naszej wspólnoty parafialnej wygłosi - ks. prof. Kazimierz Szymonik. Temat ćwiczeń wielkopostnych brzmi: "Dotknij Miłosierdzia". W dniach 21-25 marca zapraszamy do spotkania z Bożą Miłością, której najdoskonalszym obrazem jest KRZYŻ CHRYSTUSA! Bo trudno wyobrazić sobie świat, w którym zabrakłoby Chrystusa. Trudno wyobrazić sobie świat, w którym zabrakłoby strzelistych wież kościołów, tabernakulum, sakramentów, Ewangelii, która coraz bardziej okazuje się jedyną mądrością nie ulegającą dewaluacji. Bez Chrystusa świat stałby się zwyczajnym domkiem z kart, który prędzej czy później musi się zawalić. Chrystus objawił swoją miłość w sposób najbardziej przekonywający: poprzez cierpienie, poprzez mękę, poprzez krzyż. Umiera się tylko za tych, których się kocha, których kocha się bardziej niż samego siebie.

22-25 lutego - Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży

Na początku Wielkiego Postu swój czas na zatrzymanie i zamyślenie miała młodzież ze wszystkich szkół naszego miasta.22-25 lutego pod przewodnictwem ks. dr Jacka Marcińca - proboszcza Parafii w Lindowie i wykładowcy WSD i IT w Częstochowie - młodzież w naszej Parafii spotykała się, aby rozważać czym jest Kościół? Czym dla nich jest Wspólnota Kościoła? Codzienne spotkania wymagały od młodzieży pochylenia się nad Słowem Bożym poprzez Pantomimę, śpiew, nabożeństwa, które podprowadzały do środowej Eucharystii i spotkania z Chrystusem Żyjącym we Wspólnocie Kościoła.

Pielgrzymka Szlakiem Sanktuariów Maryjnych Europy

Zapraszamy na doroczną parafialną pielgrzymkę autokarową Szlakiem Sanktuariów Maryjnych Europy: ARS – AVIGNON - LOURDES – BURGOS – SANTIAGO DE COMPOSTELA – BRAGA – FATIMA – LIZBONA - BATALHA – ALCOBACA – NAZARE –TOLEDO – MONTSERRAT – COSTA BRAVA – LA SALETTE - PADWA w terminie 23 czerwca - 7 lipca 2015 roku. Więcej informacji u ks. Proboszcza.

Wizyta Duszpasterska 2014

Szopka Bożonarodzeniowa 2014

20 Grudnia - Spotkanie Wigilijne Parafialnych Grup Młodzieżowych

13-17 GRUDNIA - Rekolekcje Adwentowe

Dobiegły końca nasze tegoroczne duchowe ćwiczenia. Rekolekcje Adwentowe trwały 13-17 grudnia i zakończyły się uroczystym przyjęciem szkaplerza przez Parafian. Prowadził je o. Włodzimierz Tochmański Karmelita, Dyrektor Referatu Świętego Szkaplerza z Czernej. Był to czas naszego przybliżania się do Jezusa poprzez Maryję, nie tylko tę którą wspominamy szczególnie w Adwencie jako Jutrzenkę, ale poprzez NMP z Góry Karmel. Niech przykład Maryi będzie widoczny w naszym życiu!