ADORACJA

Rycerze Kolumba

modlitwa za...

Archidiecezja

OKNO ŻYCIA

CARITAS

1%

OnLine


Posłuchaj w internecie przekaz nabożeństw na żywo z kościoła


Do słuchania używaj:
WinampSłowo Boże na każdy dzień

Św. Wojciech - patron

KontaktParafia św. Wojciecha BM w Częstochowie
ul. Brzeźnicka 59
42-200 Częstochowa
tel. (34) 322 08 08
e-mail:
parafia@swietywojciech.com

Fatima

Linkownia

Święty Błażej

3 lutego obchodzimy wspomnienie Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła. Za jego wstawiennictwem prosimy Boga o zdrowie gardła i o łaskę dobrego korzystania z daru mowy.

Za wstawiennictwem Świętego Błażeja, biskupa i męczennika, niech Bóg zachowa Cię od choroby gardła i wszelkiej innej dolegliwości. W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Bal Karnawałowy

Święto Ofiarowania Pańskiego

1% podatku na KSM

Życzenia noworoczne

Sylwester

31 grudnia 2015 roku w naszej parafii odbył się SYLWESTER Z KLASĄ organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej Archidiecezji. Był to dobry czas zabawy i radości, ale także spotkania z Bogiem. O godzinie 00:00 nie mogło zabraknąć fajerwerków i hucznego przywitania Nowego Roku, zaś o 00:15 rozpoczęła się Msza Święta, na której KSM podziękował Bogu za miniony rok i prosili o łaskę na ten - 2016. Bal trwał do wczesnych godzin porannych.

Wigilia dla młodzieży

W piątek 18 grudnia wszystkie grupy młodzieżowe z naszej parafii przeżywały swój czas dzielenia się radością. Na auli zgromadziła się Młodzież, aby nie tylko wspólnie kolędować i złożyć sobie życzenia, ale także po to aby tworząc wspólnotę wspólnot ubogacić się sobą nawzajem.

Rekolekcje Adwentowe

Dobiegły końca nasze tegoroczne duchowe ćwiczenia. Rekolekcje Adwentowe trwały od 12 do 16 grudnia. Wygłosił je dla nas Ks. dr Jacek Marciniec proboszcz parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Lindowie oraz diecezjalny duszpasterz osób chorych i niepełnosprawnych.

Ustanowienie Lektorów

13 grudnia o godz. 18:00 w naszej parafii odbyła się uroczystość włączenia do grona lektorów około 190 ministrantów z Archidiecezji Częstochowskiej. Z wielką radością patrzyliśmy na świadectwo wiary, które dawało tak wielu młodych chłopców, gdy przyjmując z rąk Księdza Arcybiskupa Wacława Depo Księgę Pisma Św. z wielkim szacunkiem brali ją do rąk i całowali na znak, iż jest w niej obecny sam Bóg w swoim słowie.

Rok Święty

Od 8 grudnia 2015 r. do 20 listopada 2016 r. trwać będzie w Kościele katolickim Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia Bożego.

"Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny" (Łk 6, 36)

Parafialny turniej w tenisie stołowym

5 grudnia w naszej parafii odbył się turniej tenisa stołowego o puchar księdza Proboszcza. Odbył się on w trzech kategoriach wiekowych: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum/Liceum, Dorośli/Studenci. Turniej rozpoczęliśmy Mszą św. o godz. 9:00 której przewodniczył ks. Proboszcz. Następnie udaliśmy się na aulę parafialną, gdzie przed rozpoczęciem gry wspólnie wysłuchaliśmy słów naszego ks. Proboszcza, który m.in. podkreślił, że każdy uczestnik jest zwycięzcą. Po modlitwie oficjalnie rozpoczął się parafialny turniej w tenisie stołowym.